Садова лійка - незамінний атрибут для будь-якого садівника або городника. Далеко не завжди нам зручно ходити зі шлангом, через що ми часто потребуємо виробів подібного роду: вони зручні, практичні, дозволяють не допускати перевитрати води і з їх допомогою можна поливати рослини, які не потребують надмірній кількості вологи. Однак прямуючи в будівельний магазин, ми задаємося питанням, а як правильно вибрати лійку? Сьогодні саме про це ми і поговоримо.
Індивідуальні особливості – основа вибору
Вибір лійки – справа глибоко особиста. Підбирати ємність необхідно з розрахунку потреб, власних особливостей і віку (далеко не кожна людина зможе носити 10-12 літрів води в виробі), а також інших критеріїв. Зокрема, при покупці такої ємності, як лійка, слід орієнтуватися на наступні показники:
-
Розмір простору, в якому буде використовуватися дана ємність. Наприклад, при виборі вироба для вузьких теплиць, більш зручним і практичним буде невеликий варіант.
-
Місткість. Зрозуміло, лійка 2 л буде хорошим вибором для невеликого приміщення, але при цьому, ємність на 12 літрів дозволить вам полити значно більшу площу за один раз. Тут же слід враховувати і фізичні особливості, адже підняти виріб на 2 л буде набагато легше, ніж на 12.
-
Наявність додаткових насадок. Обов'язково подбайте про те, щоб ваша лійка включала в себе ще кілька виробів подібного роду, бажано з різним розміром осередків. Насадки можуть губитися, і тому вам необхідно обов'язково мати запасний варіант.
-
Наявність розпилювача. Не виключено, що лійка може використовуватися не тільки для поливу рослин, але і для внесення добрив, обприскування рослин від шкідників і.т.д. Тому обов'язково подумайте над необхідністю такого аксесуара.
Пластик або залізо?
Вибір лійки включає в себе і вибір матеріалу, з якого вона буде виготовлена. Основними варіантами в даному випадку є метал і пластик. Кожен з них володіє власними перевагами і недоліками. Зокрема:
-
Металеві вироби відрізняються своєю міцністю і можливістю відновлення. Але при цьому, вони значно масивніши пластикових аналогів. Таким чином, лійка 2 л з металу буде важити значно більше, ніж схожий виріб із пластику. А при використанні 12-літрових виробів, ця різниця ще більш відчутна. Крім того, ціна їх значно вище, ніж у аналогів.
-
Пластикова лійка – легка, зручна і дешева ємність, практично виключає можливість появи синців на ногах при ударах. Головна проблема при виборі таких виробів полягає в їхній якості, а за цим показником вони сильно різняться. Якщо ви помічаєте темні розводи на ємності, ймовірно, вона зроблена з вторсировини, а значить, служити буде недовго. Намагайтеся уникати цього.
Вибрати лійку не так складно, як може здатися на перший погляд. Головне – враховуйте власні потреби і особливості організму, адже можливо, вам доведеться користуватися ємністю протягом декількох років. До слова, багато господарів тримають в своєму будинку або на дачі не одну, а дві лійки, що відрізняються по місткості, які можуть використовуватися в різних випадках.